Spalio 1 dieną „Žvirbliukų“ grupės ugdytiniai keliavo pėsčiomis į Vilkaviškio miesto sodą-parką. Apžiūrėjo parke augančius medžius, rinko nukritusius lapus ir rudenio subrandintus medžių vaisius, stebėjo ir aptarė kitus jame augančius augalus,  tyrinėjimui pasitelkė įvairias jusles, klausėsi paukštelių čiulbėjimo, skaičiavo medžiuose įkeltus inkilus.

Prie vandens telkinio pasitiko antys, kurios visiems labai patiko.  Vaikučiai jas pavaišino atsineštomis iš namų vaišėmis. Smalsių tyrinėtojų žvilgsnius kuriam laikui prikaustė maža ruda varlytė, kurią tyliai stebėdami palydėjo net iki vandens. Ugdytiniai buvo nusiteikę džiugiai, žaidė žaidimus, ant sūrios tešlos skritulio, panaudodami surinktą sode-parke  gamtinę medžiagą, pavaizdavo besišypsančius savo veidukus. Grįždami dalinosi ką tik patirtais įspūdžiais ir klausinėjo, kada sugrįšime dar kartą.

Auklėtoja  Janina Landžiūtė