Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Pirmieji vaiko gyvenimo metai laikomi pačiais svarbiausiais, nes šiuo metu formuojasi vaiko pasitikėjimas savimi, prieraišumas, savarankiškumas ir kūrybiškumas.

Vaikui pradėjus lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą, pasikeičia aplinka, prie kurios jis turi prisitaikyti ir adaptuotis.

Siekiant išsiaiškinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų emocinę savijautą lopšelyje-darželyje ,,Eglutė“, spalio mėn. 17–25 d. darželyje buvo vykdomas vaikų adaptacijos ir socializacijos darželyje tyrimas, kurio metu buvo stebima ir fiksuojama 4–7 metų amžiaus ugdytinių nuotaika bei atliekama vaikų ir auklėtojų žodinė apklausa (interviu).

Tyrimo metu paaiškėjo, kad beveik visiems (78 iš 84) tyrime dalyvavusiems vaikams patinka lankyti lopšelį-darželį, nes čia dirba geros auklėtojos, yra daug draugų, patinka sportuoti, švęsti gimtadienius, mokytis rašyti ir skaityti, ,,Ryto rato“ užsiėmimai ir pan. Nors darželyje yra linksma ir smagu, tačiau kartais mažuosius aplanko liūdesio bei vienatvės jausmas. Tai nutinka, kai ugdytiniai susipyksta su geriausiu draugu ar pasiilgsta savo tėvelių.

Džiugina tai, kad į darželį naujai atvykusių vaikų adaptacijos laikotarpis truko neilgai (nuo 3 dienų iki 2 savaičių). Ugdytiniai greitai prisitaikė prie naujos aplinkos, lengvai susirado draugų, priprato prie auklėtojų ir grupėje taikomos tvarkos.

Socialinė pedagogė Asta Petrauskienė