Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Balandžio 21 dieną į mūsų darželį buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai bei ugniagesių-gelbėtojų komanda.

Niekas nesusirgo, nesusižeidė, neužsidegė – tradiciškai balandžio mėnesį vyko šventinė pramoga, ugdanti vaikų saugumą gatvėje, buityje ir gamtoje. Rengiant šį projektą, bendradarbiauti sutiko Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Ernaldas Armanavičius ir Vilkaviškio skubios medicinos pagalbos vyresnioji specialistė Natalija Anisimavičienė, kurių dėka į darželį galėjo atvykti  šių įstaigųdarbuotojai.

Skambant muzikai, mūsų darželio ugdytiniai, jų tėveliai, pedagogai, bendruomenės nariai susirinko darželio kiemelyje. Netrukus pasirodė du neklaužados – Sauliukas (auklėtoja Rasita Čekanavičienė) ir Mildutė (auklėtoja Daiva Saldukaitytė). Sauliukas atsinešė namuose rastus degtukus ir prikalbino Mildutę sukurti laužą. Kai laužas įsiplieskė, išdykėliai puolė jį gesinti, tačiau jiems nesisekė. Vaikai patarė paskambinti numeriu 112 ir išsikviesti pagalbą.

Netrukus su sirenomis atvyko ugniagesių autocisterna. Laužas buvo greitai užgesintas. Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Ernaldas Armanavičius papasakojo, kad mieste deginti laužus griežtai draudžiama. Mildutė, Sauliukas ir visi darželio ugdytiniai pasižadėjo niekada nežaisti su degtukais.

Sauliukui prireikė ir medikų pagalbos. Pasirodo, jis, gesindamas laužą, nusidegino ranką. Iškviesti greitosios pagalbos darbuotojai (vairuotojas Romas Pangonis ir skubios medicininės pagalbos specialistė Daiva Andziulienė) suteikė pirmąją pagalbą ir vaikams vaizdžiai  papasakojo, kaip ji teikiama nudegus, kaip tvarstomi ligoniai, kaip jie transportuojami.

Didžiausia atrakcija vaikams buvo, kai abiejų tarnybų darbuotojai leido visiems darželio ugdytiniams apžiūrėti pagalbą teikiančių automobilių įrangą. Vaikai turėjo galimybę įlipti į greitosios medicininės pagalbos automobilį, susipažinti su jame esančiais įrenginiais. Apspitę gaisrinę mašiną, susidomėję klausėsi ugniagesių-gelbėtojų Kęstučio Matukyno, Tado Stančiausko  bei pamainos vado Gintaro Tremnerio pasakojimų, kokia įranga naudojama gaisrų gesinimui, avarijų likvidavimui. Vaikams tai paliko neišdildomą įspūdį. 

Vyresnioji auklėtoja Vida Kudirkienė