Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Spalio mėnesio 10 diena – oficiali Pasaulinė košės diena. Siekiant saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą bei formuoti sveikos mitybos įpročius, lopšelyje-darželyje buvo surengta akcija ,,Sveikas maistas – sveikatos šaltinis“.

Akcijos dieną vaikai valgė Sveikuoliškus pusryčius ir aktyviai dalyvavo sveikos gyvensenos pamokėlėje. Auklėtojos savo grupių ugdytinius supažindino su sveikos mitybos principais, pasakojo apie sveikos mitybos (košės, vaisių, daržovių ir pan.) naudą žmogaus organizmui, minė mįsles, mokė vaikus atskirti sveiką ir nesveiką maistą. Vaikai deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus, dalinosi mintimis apie savo kasdienio valgymo įpročius, piešė piešinius tema ,,Mano mėgstamiausias vaisius ir daržovė“. Po sveikos gyvensenos pamokėlės vaikai su auklėtojomis vaišinosi šviežiais vaisiais ir vaisių sultimis. Vėliau buvo surengta vaikų piešinių paroda ,,Mano mėgstamiausias vaisius ir daržovė“, kurios pažiūrėti rinkosi vaikai, jų tėveliai, pedagogai ir kiti įstaigos bendruomenės nariai.

Siekiant užtikrinti vaikų sveikos mitybos įpročių formavimo tęstinumą, auklėtojos ugdytinių tėveliams dalino sveikos mitybos atmintines, ragino juos būti savo vaikams teisingu pavyzdžiu ir prisidėti prie vaikų sveikos gyvensenos ugdymo.

,,Sveikata taip pranoksta visas kitas gyvenimo gėrybes, kad visai sveikas skurdžius laimingesnis už sergantį karalių“ /Artūras Šopenhaueris/.

Socialinė pedagogė Asta Petrauskienė