Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

2020 m. rugpjūčio 4–13 dienomis Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ „Saulučių“ ir „Žvirbliukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės vaikų socializacijos programoje. Programą „Vaikystės takeliu poilsiaut skubu 2020“ pedagogės kartu su ugdytiniais įgyvendino organizuodami stovyklą. Stovyklauti ugdytiniai pradėjo kurdami vėliavą, dalyvaudami sporto rungtyse, meninėje veikloje, atlikdami SEU užduotis. Stovyklos metu vaikai lankėsi Paežerių dvare, dalyvavo edukacinėje programoje „Piemenėlių džiaugsmai ir rūpesčiai“.

Su vaikais žygiavome prie Paežerių ežero, ten ugdytiniai leido laiką gryname ore, buvo skatinamas fizinis aktyvumas. Aplankėme gyvūnų globos namus, ugdytiniai susipažindino su savanorystės sąvoka. Neapsieita be kelionės į Marijampolės Multicentrą, kur ugdytiniams buvo sekama teatralizuota pasaka. Šiuolaikinio vaiko be IT nebeįsivaizduojame, todėl robotikos užsiėmimus privalėjome išbandyti. Menų mokyklėlėje pirmą kartą teko prisiliesti prie molio, buvome keramikais. Taip pat stovyklos metu baigėme Zuikių mokyklą apsilankydami Sasnavoje įsikūrusį Zuikių muziejų. Darželio vaikus nudžiugino gyvūnai, esantys Kalvarijos savivaldybėje įsikūrusiame „Zooparke“. Vaikai negalėjo atitraukti akių nuo įvairiausių žvėrių ir paukščių, skambėjo juokas, o kur dar noras pašerti ožį ar mažąjį ponį.

Stovyklautojai į keliones vyko autobusu, kai kuriems vaikams, tai buvo pirmoji patirtis, pirmasis įspūdis…

Daugeliui ši stovykla buvo pirmoji jų gyvenime, todėl kiekvienam ugdytiniui buvo įteiktas pažymėjimas.

 

Vyresnioji socialinė pedagogė Dovilė Sušinskienė