Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

                      2019 m. lapkričio 21 d. metodinės grupės posėdyje auklėtoja metodininkė Andželika Jankauskienė skaitė pranešimą „Reggio Emilia auklėjimo metodas“, paruoštą pagal seminaro medžiagą.

                      Pedagogė supažindino su šio metodo istorija, ištakomis, geografija, idėjomis, parodė video, kaip dirbama pagal šį metodą. Reggio Emilia metodo įkvėpėjas yra Loris Malaguzzi. Jis rašė: „Vaikas turi mažiausiai šimtą kalbų, šimtą rankų, šimtą minčių, šimtą būdų galvoti, žaisti ir kalbėti, šimtą, visuomet šimtą, būdų girdėti, žavėtis ir mylėti, šimtą džiaugsmų dainuoti ir suprasti, šimtą pasaulių atrasti, šimtą pasaulių išrasti, šimtą pasaulių įsivaizduoti. Vaikas turi šimtą kalbų“.

                      Pranešėja ne tik įdomiai perteikė medžiagą, bet buvo paruošusi kolegėms praktinę užduotį – dviem komandoms iš turimų medžiagų ir priemonių sukurti po lėlę (taip ugdomas darbas komandose). Netrukus buvo sukurtos dvi nuostabios lėlės. Pranešėjos auklėtojos Andželikos išvada: „Kai mūsų vaikai šitaip dirbs komandoje, kaip mes šiandien, mūsų tikslas bus pasiektas“.

Vyresnioji auklėtoja Vida Kudirkienė