Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Neseniai minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Suvalkija – žemė, išauginusi daug iškilių žmonių. Mūsų krašte gimė ir augo tautinio atgimimo pradininkai – V. Kudirka, J. Basanavičius, kurie keitė Lietuvos likimą. Todėl, išvykos tikslas ir buvo pažinti, domėtis mūsų kraštą garsinusiais žymiais žmonėmis. 2019 m. kovo 14 d. „Drugelių“ grupės vaikai išsiruošė į šią pažintinę išvyką, kurios metu aplankė Vilkaviškio miesto pažintinius-istorinius objektus, pastatytus – V. Kudirkai ir J. Basanavičiui.

Sužinojome, kuo šie žmonės garsino mūsų gimtąjį kraštą, ir kodėl būtent Vilkaviškyje jiems pastatyti paminklai. Vaikai domėjosi, ką reiškia iškaltos raidės ir varpas ant V. Kudirkos paminklo. Taip pat išsiaiškinome, prie kokio svarbaus pastato pastatytas paminklas V. Kudirkai – prie Vilkaviškio rajono savivaldybės. Grįžome įgiję žinių, džiugiai nusiteikę ir pasiruošę išmokti „Tautinę giesmę“, nes ją mokėti yra, net ir jauniausio šalies piliečio, garbės reikalas.

Parengė „Drugelių“ grupės auklėtoja Daiva Kulvinskienė