Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Rugsėjo 30 dieną lopšelyje-darželyje vyko sporto šventė ,,Sportas – sveikata“, skirta Kūno kultūros ir sporto dienos paminėjimui. Šventėje dalyvavo visų grupių auklėtojos ir jų ugdytiniai – nuo jauniausių iki vyriausių.

Kaip ir kiekvieną rytmetį, taip ir šventės dieną vaikai skubėjo į meninio ugdymo salę pasimankštinti. Tačiau šį sykį ugdytinių laukė staigmena: skambant muzikai, papuoštoje salėje vaikus pasitiko šventės personažai – ,,Meška“ (kūno kultūros pedagogė Ž. Jakimčinkienė) ir ,,Kiškis“ (kūno kultūros pedagogė V. Žemaitaitienė), kurie pravedė netradicinę nuotaikingą mankštą. Po mankštos visi vaikai skirstėsi į savo grupes, kur su auklėtojomis gamino grupinius kūrybinius darbelius tema ,,Sportas – sveikata“. Vėliau spalvingi ir išradingi grupių darbeliai buvo išeksponuoti meninio ugdymo salėje.

Netrukus darželio patalpose vėl pasigirdo skambančios muzikos garsai ir vaikų klegesys. Vyresnių grupių ugdytiniai (5-7 m.) skubėjo išbandyti savo jėgas darželio baseine ir sporto salėje. Mažųjų sportininkų palaikyti susirinko sirgaliai: varžybose dalyvaujančių grupių draugai, tėveliai ir darželio darbuotojai. Varžybos prasidėjo komandų prisistatymais. Po to komandų dalyviai atkakliai atlikinėjo jiems skirtas rungtis, o sirgaliai šūksniais ir plakatais palaikė besirungiančiuosius. Jaunesnių grupių ugdytiniai (2-5 m.) tuo metu savo grupėse su auklėtojomis žaidė įvairius žaidimus.

Artėjant pusiaudieniui, šventės dalyviai vėl rinkosi į meninio ugdymo salę. Skambant ritmingai ir nuotaikingai muzikai, šokių mokytoja, Zumbos instruktorė (V. Jakubauskė) vaikams vedė Zumba šokius. Darželio darbuotojai ir tėveliai, neatsispyrę ritmingai šokių muzikai, kaip mat prisijungė prie šokančių vaikų ir su pakilia nuotaika drauge šoko Zumba šokius.

Sporto šventės pabaigoje socialinė pedagogė (A. Petrauskienė) tarė baigiamąjį žodį. Po to socialinė pedagogė su šventės personažais (,,Meška“ ir ,,Kiškiu“) vaikams bei jų grupių auklėtojoms įteikė Padėkos raštus ir šventines dovanėles (vaisių sultis, obuolius ir kriaušes su sportiniais palinkėjimais).

Socialinė pedagogė Asta Petrauskienė