Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Š. m. gegužės 5 d. paminėdami Pasaulinę švarių rankų dieną, surengėme akciją ,,Švarios rankelės“. Akcijos tikslas – ugdyti vaikų pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną, siekti, kad sveika gyvensena taptų socialine norma.

Tą dieną Visuomenės sveikatos priežiūros ir organizavimo specialistė D. Rinkevičienė bei socialinė pedagogė A. Petrauskienė darželio ikimokyklinio amžiaus ,,Saulučių“, ,,Bitučių“, ,,Boružėlių“ ir priešmokyklinio amžiaus ,,Žvirbliukų“, ,,Voveriukų“ grupių ugdytiniams vedė sveikos gyvensenos pamoką ,,Higienos abėcėlė“. Akcijos metu vaikai praplėtė žinias apie asmens higieną, jos laikymosi būtinumą ir įsisavino rankų plovimo taisykles. Siekiant suaktyvinti vaikų sąmoningumą apie mūsų organizmui kylančius pavojus, kai nesilaikoma asmens higienos, buvo atliktas praktinis eksperimentas: vaikų delnai buvo patrinami ,,Mikrobų maišeliu“ ir po to apšviečiami ultravioletinės šviesos lempa. Vaikai, pamatę ant savo rankų esančius ,,mikrobus“, skubėjo prie prausyklų ir, laikydamiesi rankų plovimo taisyklių, uoliai jas plovė.

Akcijos pabaigoje vaikai gamino savo grupės kūrybinį darbelį tema ,,Švarios rankelės“. Vėliau visi rinkosi į darželio kiemelį, kuriame pūtė muilo burbulus ir linksmai leido laiką.

Socialinė pedagogė Asta Petrauskienė