Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Gegužės 20 dieną, pakviesti Vilkaviškio PGT viršininko (Beno tėvelio) Erlando Armanavičiaus, „Ežiukų“ grupės vaikai išsiruošė į smagią ekskursiją.

Mūsų paimti atvyko didelis „KAUTROS“ autobusas. Kai kurie vaikai autobusu važiavo pirmą kartą, todėl vien tik įlipimas į autobusą ir kelionė autobusu buvo didelė atrakcija.

PGT kieme mus pasitiko  ugniagesių-gelbėtojų komanda ir jų pamainos vadas. Pradžioje pasiūlė pasižvalgyti po tarnybines patalpas, tačiau didžiausias įdomumas laukė kieme, kur buvo demonstruojama turima technika bei įranga. Didžiulėmis žirklėmis, kuriomis karpomi automobiliai po avarijų, čia pat, tarsi kartono ritinėlį, nukirpo storo vamzdžio gabalą. Vaikams ir auklėtojai pasiūlė pasimatuoti ugniagesio gelbėtojo kuprinę su deguonies kauke bei balionu, sveriančią 25 kg. Smagu buvo žiūrėti, kaip besikeičiančiomis srovėmis tarsi fontanais tryško vanduo. Vienas ugniagesys-gelbėtojas pademonstravo, kaip per 20 sekundžių gaisrininkų kopėčiomis užlipama į 35 metrų aukštį. Vaikams leido pasivažinėti ugniagesių automobiliu su įjungtais švyturėliais bei sirenomis. Išlipę iš automobilio, vaikai vienas paskui kitą kartojo: „Šiandien laimingiausia gyvenime diena“. Auklėtojoms buvo suteikta galimybė iš 35 metrų aukščio pasigėrėti Vilkaviškio apylinkėmis.

„Ežiukų‘ grupės vaikučiai ir auklėtojos dėkoja Vilkaviškio PGT viršininkui E. Armanavičiui už galimybę iš arčiau susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija. 

Vyresnioji auklėtoja Vida Kudirkienė