Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Spalio 7 d. „Drugelių“ grupės ugdytiniai lankėsi Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje. Bibliotekoje vaikučius pasitiko pelytė Čiauškutė, kuri supažindino su bibliotekos atsiradimo istorija. Vaikai sužinojo, jog šiai bibliotekai jau daugiau nei 140 metų. Pelytė vaikučius pavedžiojo po bibliotekos skyrius, kuriuose vaikai pamatė, kur  ir kaip paruošiamos naujos knygelės skaitymui, kaip jos keliauja į knygų lentynas, taip pamatė stalinį 3D spausdintuvą ir sužinojo, kad juo galima spausdinti panaudojant įvairias medžiagas, įskaitant ir plastiką.

Vaikai susidomėję klausė ir apžiūrėjo seniausią, mažiausią, sunkiausią ir brangiausias knygas. Bandė spėti, kiek kainavo brangiausia knyga. O gi pasirodo 342 litus. Vaikai turėjo galimybę liesti knygos puslapį, kuris išspausdintas Brailio raštu.

Spalio 5–11 dienomis visame pasaulyje organizuojama pasaulinė dislekcijos (skaitymo sutrikimo) savaitė, kurios akcentas – raudona spalva. Palaikant šią iniciatyvą, „Drugelių“ grupės ugdytiniai statė piramidę iš knygų, kurių viršeliai yra raudonos spalvos.

Savo apsilankymą bibliotekoje užbaigėme smagia ir įdomia veikla: pasigaminome knygos skirtuką–kiškutį.     

 

                                                                                                                                                                                 Vyresnioji auklėtoja Daiva Kulvinskienė