Juridinio asmens kodas 190480176
S.Nėries 31 A,
LT – 70163 Vilkaviškis
Tel. 8 342 52603, 8 342 52725
El. paštas ldeglute@vilkaviskis.lt

Kaip margutis rieda saulė

Per nušvitusį pasaulį.

Kaip margutis mėnuo rieda,

O žibutė skleidžia žiedą.

(V. Nemunėlis)

Kasmet, atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos.

Kiekvienas vaikas savo šeimoje savaip švenčia šią šventę, tačiau yra bendri lietuvių liaudies papročiai, kurių visi laikomės. Kiaušinių marginimas, jų ridenimas, daužymas prieš suvalgant – tikrinant kieno margutis yra stipriausias. Į darželį vaikai po Šv. Velykų balandžio 6 d.  susirinko kupini džiaugsmingų įspūdžių, nešini spalvingais margučiais.

Dalis grupių rytmečiu džiaugėsi meninio ugdymo salėje kartu su muzikos mokytoja Nemyra, o kita dalis grupių – savo grupėse. Vaikai tyrinėjo vieni kitų margučius, o vėliau juos rideno loveliais. Šventės metu vaikai susipažino su Velykų tradicijomis ir papročiais.

Šventinis rytmetis pralėkė labai greitai, linksmai, suteikdamas  visiems  daug džiugių emocijų.

Vyresnioji auklėtoja Vidmanta Krupavičienė